Big Mac do układania SAT: złe wiadomości tygodnia o kryptowalutach

Bitcoin kontynuuje hossę. Moneta wzrosła o ponad 12 procent w ciągu ostatniego tygodnia i teraz łaskocze 16 000 dolarów. Według indeksu Big Mac , Bitcoin kupi teraz aż 6,3421,26 gigantycznych burgerów. Przekroczył nawet monetarną bazę rosyjskiego rubla i jest na dobrej drodze do pokonania Kanady. Stanie się tak, gdy Bitcoin Storm będzie wart 18 000 USD. Już prawie gotowe. Moneta ma już kapitalizację rynkową większą niż Bank of America, Netflix i Shopify. Jeśli będzie nadal rosnąć, wkrótce znajdzie się w pierwszej dwudziestce aktywów pod względem kapitalizacji rynkowej, obok Facebooka, Tesli i Apple. Nic dziwnego, że ekonomiści z Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych zwracają większą uwagę na wartość CBDC.

Uważają, że cyfrowa waluta banku centralnego może być użytecznym sposobem dostarczania pieniędzy bezpośrednio do gospodarstw domowych

Nie każdy jest taki optymistyczny. Eric Wall, dyrektor ds. Inwestycji w kryptowalutowym funduszu hedgingowym Arcane Asset, stawia milion dolarów, że model wymiany akcji Bitcoin zostanie uszkodzony do 2025 roku. „Zepsuty” oznacza, że Bitcoin nie osiągnie 50 procent swojego celu zasięg. W tweecie opisującym wyzwanie oznaczył w PlanB, twórcy modelu. PlanB przewidział cenę Bitcoina w wysokości 100 000-288 000 USD do grudnia 2021 r. David Schwartz, CTO w Ripple, nie podejmie tego zakładu. Mówi, że stracił już około 300 000 $ na tokenach, które okazały się „całkowicie bezwartościowe”.

Opinia publiczna również nie jest do końca przekonana. Douglas Tuman, entuzjasta kryptowalut i podcaster Monero, przegrał przetarg na 4. dzielnicę Nowego Jorku . Działał jako republikanin na platformie pro-kryptograficznej. Joe Biden wybrał jednak Gary’ego Genslera na doradcę , pomagającego zapewnić płynne przejście z Rezerwą Federalną oraz organami nadzoru bankowego i papierów wartościowych. Gensler był wcześniej przewodniczącym Komisji ds.

Handlu Kontraktami Terminowymi na Towarach i mówił o znaczeniu regulacji, które mają pomóc w rozwoju kryptowalut

Przepisy dotarły już do jednego użytkownika Bitcoin. Volodymyr Kvashuk, inżynier Microsoftu, został skazany na dziewięć lat więzienia za kradzież 10 milionów dolarów cyfrowej waluty. Powiedział również IRS, że 2,8 miliona dolarów kryptowaluty, które przeszło przez jego konto, było prezentem od krewnego. To sprawiło, że przestępstwo to było pierwszym kryptograficznym wyrokiem z elementem podatkowym .

Spoglądając za granicę, China Construction Bank, jeden z czterech największych banków w Chinach, sprzedaje obligacje o wartości 3 miliardów dolarów i pozwala kupującym zapłacić za nie Bitcoinem. Światowe Forum Ekonomiczne postrzega blockchain jako klucz do zrównoważonego finansowania cyfrowego . ZebPay, najstarsza giełda kryptowalut w Indiach, uruchamia własny NFT i uruchamia rynek NFT.

Jednak to nie wszystkie dobre wiadomości. Binance zaczęło blokować amerykańską platformę użytkownikom. Użytkownicy mają 90 dni na wypłatę środków. Blokada jest wynikiem żądań amerykańskich organów regulacyjnych w zakresie wdrożenia wymagań Poznaj swojego klienta i przeciwdziałania praniu pieniędzy. W Hongkongu krytyka spotkała się z propozycją wymagania od giełd kryptowalut uzyskania licencji i skierowania tylko do inwestorów profesjonalnych. Niektórzy eksperci twierdzą, że propozycja ograniczy wielkość i sugeruje, że aktywa kryptograficzne mają charakter spekulacyjny.